Co dalej po wymianie oleju i filtra – przygotowujemy motocykl do zimy

Kategorie Motocykl,Motocyklista,Motorower,Pojazd jednośladowy,Skuter

Ci z Was, którzy czytują nasze artykuły regularnie zapewne zauważyli, że w dwóch poprzednich poruszyliśmy temat przygotowania motocykla do zimy. Dziś kontynuujemy temat, ponieważ motocykle lubią być dopieszczane, a co za tym idzie – trzeba wykonać wiele czynności, które pozwolą im bezpiecznie przezimować. Zachęcamy do lektury.

Brudne prace zakończone? Umyj motocykl

Jak wspomnieliśmy w pierwszym z cyklu artykułów, w pierwszej kolejności najlepiej zabrać się za prace brudne – czyszczenie łańcucha i wymianę oleju. Jeśli to masz za sobą, przyszedł czas na to, aby umyć maszynę. Czynność ta wydaje Ci się banalna? Czy aby na pewno? Otóż da się zauważyć, że wielu motocyklistów zapomina o wielu miejscach, w których motocykl powinien być umyty. Często nie pozbawiają go brudu, czy owadów, które niestety przyczepiają się do karoserii podczas jazdy.

Najlepiej zatem, abyś motocykl mył na trawniku we własnym domu. Dlaczego? Bo wtedy będziesz miał pewność, że umyjesz go dokładnie i nie pominiesz żadnego miejsca. W myciu wstępnym opłucz maszynę wodą, następnie nanieś dokładnie środek myjący. Teraz musisz odczekać kilka minut, aż ten zacznie działać. Po tym czasie miękką szmatką zacznij przecierać motor, tak, aby usunąć wszystkie nieczystości. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak opłukać motocykl i pozostawić go do wyschnięcia. Jeśli nie chcesz, żeby ten miał zacieki, wytrzyj go do sucha miękką szmatką. Najlepsze będą te z mikrofibry, które nie porysują lakieru.

Czas na konserwację

Kiedy masz czysty i suchy motocykl, użyj środka konserwującego i przetrzyj nim wszystkie elementy – zarówno lakier, jak i wszelkie plastiki i gumy, chrom, czy części aluminiowe motocykla. Użyj środków, które będą w stanie odstraszyć kurz. Dzięki nim na wiosnę nie będziesz musiał skupiać się na ponownym dokładnym czyszczeniu Twojego jednośladu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *