Nauka jazdy na skuterze nie musi zakończyć się katastrofą

Kategorie Jednoślad,Skuter

Nie ulega wątpliwości, że w dobie wiecznych korków, szczególnie osoby mieszkające w dużych miastach, coraz częściej, jako środek lokomocji, wybierają skuter. Ten jednoślad nie tylko jest tani w utrzymaniu, ale również pozwala uniknąć wspomnianych wyżej korków. Jego wielkość pozwala bowiem wcisnąć się jego kierowcy w wąską uliczkę lub bezpiecznie lawirować między samochodami. Pod warunkiem jednak, że będzie potrafił odpowiednio prowadzić maszynę. I właśnie o tym dziś chcemy napisać. Zostańcie z nami, a dowiecie się, jakich reguł należy przestrzegać, aby nauczyć się jeździć na skuterze w sposób, który pozwoli nie stwarzać zagrożenia na drodze.

Pierwsza jazda powinna być rozważna

Nie ulega wątpliwości, że pierwsza jazda powinna być niezwykle rozważna. Jako kierowca maszyny, która posiada silnik, pamiętaj o tym, żeby dostosować prędkość do umiejętności. Podczas pierwszej jazdy wybierz zatem mało ruchliwe miejsce, w którym nie będziesz stwarzał zagrożenia. Tutaj powoli rusz i staraj się wyczuć skuter. Pamiętaj, że hamulce działają tutaj odwrotnie niż w rowerze.

Pamiętaj, że przy nauce tylko pokora może Cię uratować. Nie udawaj mistrza kierownicy, którym nie jesteś. I jeszcze jedno o czym musisz pamiętać to obserwowanie lusterek, które są naszymi oczami. Pamiętaj jednak, że one nie pokazują wszystkiego, co powinieneś widzieć. Oglądaj się zatem, aby nie zrobić krzywdy sobie i innym uczestnikom drogi, którzy mogą Cię wyprzedzać. Rusz głową podczas jazdy i to dosłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *